• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905322939217
 • https://www.instagram.com/aluminyumcengiz/
info@cengizaluminyum.com - 0532 293 92 17 

Pencere

                                       


Pencereler; mimariyi, tasarımı ve fonksiyonu birbiriyle kombine eder.
Enerji fiyatları sürekli artıyor mu? Bunun için hiçbir şey yapamıyorsunuz. Ancak, enerji giderlerinizin ödenmesi zor bir raddeye ulaşmaması için bir şeyler yapabilirsiniz. Evinizin ısı yalıtımını kontrol ettirdiniz mi? Özellikle 20 yıldan daha eski pencerelerin yalıtımsız alanlar oldukları görülmüştür. Efektif bir ısı yalıtımı sayesinde, enerji giderlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Hatta modern teknoloji sayesinde Schüco pencereler ile %80'e kadar.

Schüco pencereler sadece gelişmiş fonksiyonellik değil, aynı zamanda yaşam konforu ve estetik anlamına da gelir. Aksesuar ve kollardaki sınırsız seçeneklerimizi de inceley
in ve bırakın geniş renk yelpazemiz size ilham versin.

Özellikler- Pencerelerimizin size sundukları

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

 

TASARRUF POTANSİYELİ İNANILMAZ


Evinizin yalıtımı konusunda elinizdeki ile yetinmeyin. Schüco pencereler, size en yüksek enerji verimliliğini garanti eder. Böylece ısıtma giderleriniz büyük ölçüde azalır. Hedefli havalandırma ile ek tasarrufta yapabilirsiniz. Schüco'nun, bunun için de uygun bir çözümü var.

EN YÜKSEK YALITIM DEĞERLERİ

Schüco pencereler, 0,8 den 1,6 W/(m2K)'ye varan Uf değerleri ile en yüksek ısı yalıtım değerlerine ulaşır. Metal sektöründe zirveye çıkmak; köpüklü ısı bariyeriyle genişletilen yalıtım bölgesi, optimize edilmiş orta fitil ve cam yüzeyinde yeni nesil prensibe sahip ısı yalıtımı ile mümkün olur.

BU ŞEKİLDE TASARRUF EDEBİLİRSİNİZ

1980 yıllarında inşa edilmiş, 143,8 m2 kullanım alanına ve 26,4 m2 pencere yüzeyine sahip müstakil bir ev için, AWS 90.SI+ kullanılması halinde 51kWh/(m2a) yani yıllık 730 l yakıt tasarrufu elde edilir. 730 l daha az yakıt yakarak bir yılda atmosferde 2t CO2 kadar tasarruf sağlanır (bu da yaklaşık olarak 10.000 km'lik araba sürüşüne veya 1.250 m3'lük bir CO2 hacmine eşittir).

 AWS 112 IC - Ödün vermeden enerji tasarrufu

Schüco Alüminyum Pencere AWS 112.IC (Insulation Cover / yalıtım kapağı), katı pasif ev sertifikalandırma kriterlerine uyan dünya çapındaki ilk alüminyum penceredir. Alışılmadık ısı yalıtımı ve uygun tasarımı ile rahat bir yaşam iklimi sağlar.

 • Benzersiz ısı yalıtımı: Uf değeri = 0,8 W/(m2K)
 • Pasif ev sertifikalı
 • ve blok sisteme benzer, dar ön görünüm ölçülerine sahip yeni kanat çerçeve tasarımı

 

GÜVENLİK

TEHLİKELERİ DIŞARIDA BIRAKIN

Güvende hissedebilmek için herşeyden önce iyi kapandığından, rüzgar ve havanın yanı sıra hırsızdan da korunduğundan emin olmak gerekir. Schüco sistemleri görünmez ancak aynı zamanda son derece etkili bir şekilde güvenliği sağlar. Sonuçta, estetikten ödün vermeksizin hırsızlığa karşı dayanımın arttırılması gerekmektedir. İçerisinde kullanılan „AvanTec SimplySmart“ aksesuar sistemi sayesinde Schüco alüminyum pencereler üst düzeyde temel koruma sağlar. Ek kilitlemelerin de yardımı ile hırsızlığa karşı direnç sınıfı 3'e (RC3) kadar yükselebilir. Geniş kaplamlı Schüco kol tasarımları arasında yer alan kilitlenebilir kollar ve geri bildirim fonksiyonu ile evin dışındayken bile pencerelerin kapanmasını sağlayan kilitleme kontrolü sayesinde tüm talepler karşılanır.

Gizli aksesuar Schüco AvanTec SimplySmart

Dar ve gizli aksesuarları ile AvanTec Simply Smart net çizgiler oluşmasını sağlar. Gizli menteşeler yüzey temizliğini kolaylaştırır – toz birikmez ve daha kaygan yüzeyler oluşur. Buna ek olarak, AvanTec mekanizma; uzun kullanım süresi ve minimum bakım gereksinimi ile de öne çıkar.

 • Kolay kullanılır ve değişken ayarlanabilir
 • Kilitlenebilir veya basma düğmeye sahip hoş biçimli kol
 • WK3/(RC3)'e kadar modüler, çok kademeli güvenlik konsepti

 KONFOR

SCHÜCO İLE TAM OTOMATİK

Bina otomasyonu ile arttırılmış yaşam konforu. Pencereleri açmak ve kapatmak için bir düğmeye basmak yeterli. Ve hepsinin kapandığını kontrol için bir bakış yeterli. Schüco bina teknolojileri, yaşam alanları için çok çeşitli çözüm imkanları sunuyor. Schüco sistemi böylece, pencerelerde elektronik açılma ve kapanma kontrolü, doğal ve otomatik havalandırma, ayrıca motor kontrollü güneş ve parlama koruması sağlar.

Kullanılıcılar için avantajı:

 • rahat bir oda atmosferi sayesinde daha iyi hissetme
 • enerji için yapılan harcamalarda belirgin bir tasarruf
 • ekstra güvenlik ve konforOTOMASYON

Pencereleri kapatmak artık konforlu olacak. Dışarısı rahatsız edici olduğu anda hava sensörü otomatik olarak tüm pencereleri kapatır. Hatta büyük ve ağır sürme elemanlar bile, bir düğme ile açılıp kapatılabilir. Schüco Kablosuz Kontrol Sistemi ile, gölgeleme ve aydınlatma gibi mekatronik ürünlerin radyo tabanlı denetimi sağlanır. Bu sistem yenileme projelerinde de sonradan uyarlanabilir.İKLİM VE HAVALANDIRMA

Artık havasız odalarda, oksijen ve konsantrasyon eksikliğine son. Çünkü artık, pencere üzerinden doğal havalandırma yapan veya enerji açısından en uygun havalandırmayı sağlayan pencere fanı Schüco VentoTherm'i çalıştıran sensörler var. Schüco VentoTherm pencereyi açmadan kontrollü hava sirkülasyonunu mümkün kılar. Enerji tüketimi, ortam atmosferi ve hava kalitesi optimum bir seviyede tutulur. Havalandırma sistemi hem yeni yapılarda ve hem de renovasyon projelerinde uygulanabilir.TASARIM

  

EVİNİZE ÖZEL

İlk bakışta farkedilir özgünlük. Schüco pencere sistemleri zamansız estetik ile işlevselliği birleştirir. Akıllı teknolojisi sayesinde, çok çeşitli form ve renk seçenekleri ile uyumlu bir etkileşim içinde. Böylece her binaya benzersiz bir tarz kazandırılır: Sizin tarzınız. Schüco pencereleri; yenilik, kalite ve çeşitliliği temsil eder. Alüminyum, PVC-u, çelik gibi farklı malzemeler; çeşitlli şekil, renk ve tasarımda kombine edilebilir. Evinize renkli bir vurgular yapın! Pencerelerimizde geniş yelpazede tasarım seçeneği sunuyoruz. Çerçeve malzemesine bağlı olarak, farklı yüzey işlemleri uygulanabilir.


  

YARATICILIKTA ÖZGÜRLÜK

Ister pencere ister kapı olsun, bina iç ve dış alanlarında kesintisiz tasarım; Schüco'nun farklı tasarım çizgisine sahip kolları ile mümkün.

 • Kol ailesi içerisinde pencere, ev kapıları ve sürme kapılar için kesintisiz tasarım çizgisi
 • Açılır ünitelerin hem mekanik hem de elektronik olarak konforlu kullanımı
 • Fonksiyonel tasarım sayesinde özel ve kaliteli görünüm