• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905322939217
  • https://www.instagram.com/aluminyumcengiz/
info@cengizaluminyum.com - 0532 293 92 17 

Sürme Kapılar

Yüksek yalıtımlı alüminyum ve PVC-u sürme ve katla-sür kapılar, yeni alanlar yaratır: Bahçe, balkon veya terasa açılan kış bahçeleri kullanım alanınızı genişletir. Alüminyumun dayanıklılığı sayesinde, dar profiler ile çok büyük cam yüzeyler mümkün kılınır ve bu sayede geniş bir şeffaflık ve ışık alımı sağlanır. Birkaç dokunuş ile evini veya iş alanını büyütmeyi kim istemez.

İç mekanlar için, Schüco yalıtımsız sürme kapılar bir çok tasarım imkanı sunar. Her iki sistem de, tasarımlarına bağlı olarak sorunsuzca kombinlenebilir.

Sürme kapılar ile, doğa ile bütünleşen alanlar yaratılır.

ENERJİ VERİMLİ

ENERJİ TASARRUFU DAHA KOLAY

Kışın, soğuk dışarıda kalır. Yazınsa sıcak. Schüco sürme kapılar, pasif ev seviyesinde ısı yalıtımına sahiptir ve böylece her an rahat bir yaşan alanı sağlarlar. Isıtırken, kendinizi kötü hissetmeyin. Yüksek dış hava sıcaklığında, az soğutma giderleri için. Kısacası: enerjinin akılcı kullanımı için.

Enerji tasarrufu yapmak demek, sadece iklim koruması için bir şeyler yapmak demek değil, aynı zamanda paradan da tasarruf etmek demektir. Hızla artan enerji maliyetleri göz önünde bulundurulunca, her inşaat sahibi bu şekilde düşünmektedir.

Sürme kapılar ve kayar katlanır kapılar, özellikle de geniş yüzeyli konstrüksiyonlar istendiğinde, ısı yalıtımı konusunda yüksek talepleri karşılamalıdır. Bu, rahat ve sabit bir ortam havası sayesinde yüksek yaşam konforu anlamına gelir. İlave olarak değerli enerjiden ve yüksek maliyetlerden tasarruf edilir. Bu sadece soğuk günler için değil, yaz için de geçerlidir. Çünkü sıcaklık dışarıda kalır ve böylece muhtemel iklimlendirme maliyetleri önemli ölçüde düşürülmüş olur.

İdeal yaşam konforu ve son derece yüksek enerji tasarrufu potansiyeli. Yani mükemmel bir kombinasyon.


Schüco Kaldır Sür Kapı ASS 70.HI

Yalıtım çıtalarıyla termal olarak ayrılmış olan alüminyum profiller, izolatörler ve etkili contalarla donatılmıştır. Böylece yüksek kaliteli yalıtım camıyla ısı yalıtımı için en iyi sonuçlar elde edilir. Kaldır Sür Kapı AS 70.HI, Enerji Tasarrufu Yönetmeliğinin (EnEV) gereksinimlerini sorunsuzca karşılar.


Schüco Sürme Kapı ASS 80 FD.HI

EnEV'in (Enerji Tasarrufu Yönetmeliği) gereksinimlerini hiç zorlanmadan karşılayan benzersiz bir kayar katlanır sistem ve ayrıca dar ön görünüm genişlikleri ile geniş tip çeşitliliği sayesinde tercih sebebidir. Schüco, Schüco Kayar Katlanır Sistem ASS 80 FD.HI ile, 1,7 W/(m2K)​'ye kadar bir Uf değeri ve <​ 1,3 W/(m2K)​'lik bir Uw değerine ulaşan ve geniş tür çeşitlilği sağlayan yüksek ısı yalıtımlı bir kayar katlanır kapı tasarımı sunar.


GÜVENLİK


TEHLİKELERİ DIŞARIDA BIRAKIN

Schüco sürme kapılar; fonksiyonellik, konfor ve tasarım konularında neredeyse her isteği karşılar ve aynı anda yüksek güvenlik beklentilerine uyar.

Elle tutulur avantaj, arttırılmış bir hırsızlık korumasına katkıda bulunan alüminyum profillerin yüksek malzeme dayanıklılığıdır. Burada, sürme kapı sistemlerinin donanım çeşitlerine bağlı olarak, hırsızlık dayanımının direnç sınıfı 2'ye (RC2) kadar sınıflandırılması mümkündür.

Motorla işletilen sürme üniteleri için de uygun güvenlik sistemleri hazırdır: Schüco e-slide, akıllı yazılım ile güvenilir bir sıkışmaya karşı korumaya sahiptir. Bu sıkışmaya karşı koruma, kanat bir engele, örneğin bir kişiye veya nesneye çarptığında, kanadı anında geri sürer. İsteğe bağlı olarak temin edilebilen kızılötesi sensör sistemi ile böyle bir engel, daha tertibata yaklaştığı anda algılanabilir.AÇILMA VE KAPANMA DENETİMİ

Kesinlikle emin olmak istiyorsanız: Schüco, istek üzerine evden çıkarken elektronik kilit kontrolleri için manyetik anahtar aracılığıyla geri bildirim fonksiyonu sunan bir entegre kilitleme kontrolü sunar.

Ayrıca bu denetim sistemi, bina otomasyonuna bağlantı için bir arayüz içerir ve ilave olarak alarm sistemleri ile kombine edilebilir. Böylece ev ve aileye yönelik güvenlik seviyesi bireysel olarak arttırılabilir.KONFOR

SCHÜCO İLE TAM OTOMATİK

Bina otomasyonu ile arttırılmış yaşam konforu. Büyük kapıları açmak veya kapatmak için küçük parmağınız yeterlidir. Tüm kapıların kapanıp kapanmadığını görmek için bir bakış yeterlidir. Schüco Sürme Sistemleri ile yaşam kalitesini daha da arttırmak için Schüco Partnerinizi aramanız yeterlidir.SCHÜCO E-SLİDE - TEK TUŞLA KOLAY KULLANIM

Kaldır-Sür Sistemler ne kadar kolay hareket ettirilirse, onlarla yaşam o kadar iyi olur. Schüco bu nedenle e-slide teknolojisini geliştirdi. Bu teknoloji ile 250 kg'a kadar kanat ağırlıkları veya 3 x 3 metre boyutunda üniteler tam otomatik olarak çok sessiz ve hızlı bir şekilde hareket ettirilebilir. Özellikle çocuklar, yaşlılar ve engelli kişiler bunun kıymetini bileceklerdir. Gizlenmiş e-slide otomatiği kanattaki bir klavye, bir oda şalteri üzerinden veya bina otomasyonuna entegre edilmiş şekilde merkezi olarak kullanılabilir. Bu kulağa biraz karmaşık geliyor, değil mi? O kadar kolay ki, hatalı bir kullanım neredeyse hiç mümkün değildir.
Schüco e-slide, sürme ve kaldır sür tertibatlar için tam otomatik olarak da temin edilebilir. e-slide motoru, "akıllı" bir yazılım sayesinde entegre bir sıkışma korumasına sahiptir.OTOMASYON SAYESİNDE ENERJİ

Otomatik olarak kontrol edilen bina kabuğu, büyük geleceği olan bir görevdir. Havalandırma, ortam havasının düzenlenmesi, gölgelendirme, güvenlik ve enerji üretimi gibi çok sayıdaki fonksiyon, enerji tüketimini optimize etmek için birbirine uyarlanmalıdır. Bunu, sürme sistemlere yönelik doğal havalandırma döngüsünü kontrol eden otomatik açma ve kapatma sistemleri ve ayrıca ideal durumda iç aydınlatma, kalorifer ve klima kumandasıyla bağlantılı olan güneşe ve gün ışığına bağlı gölgelendirme sistemleri sağlar.
Merkezi olarak kumanda edilen pencereler ve kapılar bir yandan enerji kazanımı sağlarken, diğer yandan bir binanın gece soğutması için geceleri kontrollü açılım sağlar. Schüco'nun hedefi, bir bina kabuğunun tüm etkin ünitelerini elektronik olarak birbirine bağlamak ve otomatik olarak kumanda etmektir. Böylece bina kabuğunun enerji tasarrufu potansiyeli eksiksiz bir şekilde ortaya çıkartılabilir. Bina modernizasyonu için, kablolama olmadan telsiz tabanlı otomasyonu mümkün kılan Schüco Kablosuz Kontrol Sistemi'dir (Schüco Wireless​ Control​ System). iPad, iPhone, Blackberry vs. gibi iletişim modülleri üzerinden kontrol ile güneş kırıcı, parlamaya karşı koruma, aydınlatma kumandası ve klima düzenlemesi için yeni imkanlar oluşur.TASARIM

EVİNİZE ÖZEL

İlk bakışta farkedilir özgünlük. Schüco size sürme kapınızın şeklini, fonksiyonunu, rengini ve teknolojisini isteğinize göre birleştirme ve ahenkli bir şekilde pencereniz ile kombine edebilme imkanı sunar. Böylece her bina benzersiz bir karakter gösterir: Sizin karakterinizi.

ÇOK ÇEŞİTLİ AÇILIM TİPLERİ

Schüco Sürme Kapı Sistemleri mükemmel işlevselliği ile etkileyicidir ve bu sırada çok çeşitli açılım seçeneği sayesinde son derece özel tasarım imkanları sunar.

  • Sürme kapılar
  • Kaldır-sür kapılar
  • Paralel Çek Sür Vasistas Kapılar (PASK kapılar)
  • Kayar Katlanır Kapılar

Geniş renk ve profil seçeneği sayesinde şeffaf iç ve dış sürme konstrüksiyonlar, evin veya kış bahçesinin mimarisine mükemmel bir şekilde uyarlanabilir. Böylece ahenkli bir görünüm oluşturulur ve görsel olarak çarpıcı vurgular sağlanır.


SÜRME KAPILAR - GENİŞ GEÇİŞLER

İhtiyaç halinde yana doğru kaydırılabilen ve ünite genişliğinin üçte ikisine varan geniş geçişler sağlayan bir kapı gereklidir. Schüco Sürme Kapılar, aşınmaz paslanmaz çelik raylar üzerinde neredeyse sessiz bir şekilde hareket eder.

Tüm sürme üniteleri, odanın içerisine uzanan rahatsız edici kapı kanatları olmadan tek bir düzlem üzerinde hareket eder. Tasarım fikirlerine yönelik esneklik, Schüco Sürme Kapılar sayesinde önemli ölçüde genişler. En fazla altı cama varan çerçeveler, ihtiyaca göre birbiriyle kombine edebilir.

Sürme üniteleri, iç alanda şeffaf ve esnek oda bölmeleri oluşturmak için de idealdir. Renk çeşitliliği o kadar çok ki, bu durum, tasarıma uygun rengi seçebilmeyi garanti eder.


KALDIR-SÜR KAPILAR - MÜKEMMEL SIZDIRMAZLIK

Alüminyumdan oluşan bir Kaldır-Sür Kapının ne kadar kolayca hareket ettirilebildiği şaşırtıcıdır. Kapalı durumdayken mükemmel sızdırmazlık ile etkileyicidir ve böylece en iyi ısı ve ses geçirimsizliği sunar. Ayrıca hırsızlık dayanımı ile kişisel güvenlik sağlar. Kaldır-Sür Kapılar yana doğru veya ortadan açılabilir. En fazla üç ray, geniş açılma genişlikleri ve böylece geniş cam konstrüksiyonlarda, örneğin bir kış bahçesinde esnek kullanım sağlar.VASİSTAS İMKANINA SAHİP PARALEL ÇEK SÜR VASİSTAS KAPILAR (PASK KAPILARI)

Sürme kapılar ile çift eksen pencerelerden oluşan ideal kombinasyon, konforlu kullanım ve kolay kumanda imkanı sunar. Havalandırma amaçlı olarak PASK pencere kapıların sadece kanatları vasistas açılabilir veya tüm yüzey kolaylıkla açılabilir. PASK kanatları, dışarıdan zarif bir şekilde hemyüz ve içeriden çarpıcı bir biçimde çerçeve elemanlarına binilidir, böylece optimum sızdırmazlık sağlarlar.


KAYAR KATLANIR KAPILAR - GERÇEK ANLAMDA YERDEN TASARRUF SAĞLAR

Schüco Kayar Katlanır Kapılar ile komple cam duvarlar neredeyse eksiksiz açılır. Her bir ünite, hızlı ve kompakt bir şekilde yana doğru dar paketler halinde katlanır. Kullanım alanına bağlı olarak iki seçenek temin edilebilir:

Dış alan için yüksek ısı yalıtımlı kayar katlanır kapılar

Isı yalıtımlı bu kapının kanat paketleri kolayca içeriye veya dışarıya doğru katlanabilir veya sağa ve/veya sola doğru kaydırılabilir. Kanatlar bu sırada neredeyse sessiz olarak çalışma rayı üzerinde hareket eder. Üstte ve altta güvenli bir şekilde yönlendirilir. Bunu, dış ve iç alanın arasındaki mükemmel bağlantı sağlar.

İç alan için yalıtımsız Kayar Katlanır Kapılar

İlave ısı yalıtımının talep edildiği alanlarda yalıtımsız Kayar Katlanır kapı en iyi seçimdir. Konut ve ofis alanlarının genişletilmesine yönelik kapı tertibatı tamamen açılabilir.SINIRSIZ RENK ÇEŞİTLİLİĞİ

Kapı ve pencerelere yönelik sürme sistemlerinin renk tasarımı sınırsızdır.

Profil iç ve dış yüzeyleri, bireysel talepleri karşılayabilmek için çeşitli renklerde tasarlanabilir. Bunun için Schüco Partneri size bizzat danışmanlık sağlayacaktır.