• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905322939217
  • https://www.instagram.com/aluminyumcengiz/
info@cengizaluminyum.com - 0532 293 92 17 

Kapılar
Evin dış kapısı, oturanların özel yaşamlarının geçtiği, evin iç kısmına erişim sağlayan giriştir. Bu yüzden, Schüco villa kapıları ile kişisel vurgular oluşturun. Ürünlerimiz, çok sayıda tasarım seçenekleri sayesinde mükemmel şekilde isteklerinize ve evinizin mimarisine uyarlanabilir.

Villa kapısı size yüksek ısı yalıtımı ve güvenliği aynı anda sağlar. Schüco villa kapısına ait standartlar burada sıralanmıştır. Ayrıca, donanım ve aksesuardan oluşan geniş bir yelpaze, istediğiniz kapının konfor bakımından da taleplerinizi tamamen size özel olarak karşılamasını garanti eder.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

ÖNCE KAPIDAN BAŞLIYOR

Isı içeride, soğuk ise dışarıda kalıyor. Schüco ev kapıları, daha şimdiden yarının tüm yasal gereksinimlerini karşılayan ısı yalıtımı sunar. Ev kapısı, pencereler, sürme üniteleri ve benzerinin işbirliği ile ideal bir enerji tasarrufu potansiyeli ortaya çıkartılabilir. Sonuç: Düşük enerji maliyetleri. Ve henüz evin kapısında başlayan, iklimi korumaya yönelik bir atılım.

SABİT YAŞAM ORTAMI

Isı yalıtımlı bir Schüco ev kapısı, her dış hava sıcaklığında sürekli rahat bir ortam havası sağlar. Sıcaklık, soğuk mevsimlerde evde ve yazları dışarıda kalır. Böylece kaloriferiniz veya klima tertibatınızdan kaynaklı pahalı enerjiden tasarruf eder ve aynı zamanda iklim korumasına katkıda bulunursunuz. Schüco, her hava koşulunda en üst seviyede yalıtım değerleri sağlar. Kapı eşiklerimiz, sizi ayrıca şiddetli yağmur ve cereyan nedeniyle oluşacak konfor kayıplarından korur.

İzotermal akışa bakılacak olursa, dışarıda sıfırın altındaki sıcaklığa rağmen, içeride, hatta doğrudan ev kapısında rahat bir ortam sıcaklığının hakim olduğu görülebilir. Schüco ev kapıları, örneğin 1 Ekim 2009'dan beri geçerli olan enerji tasarrufu yönetmeliği (EnEV) gibi tüm yasal gereksinimleri karşılar.


Yüksek ısı yalıtımlı bir Schüco giriş kapısı kesiti. Izotermik akış gösteriyor: Dışardaki eksi derecelere rağmen giriş kapısı iç tarafında yüksek bir iç mekan sıcaklığı var.

KAPI EŞİKLERİ: RÜZGARA VE KÖTÜ HAVA KOŞULLARINA KARŞI MÜKEMMEL KORUMA

Schüco'nun enerji tasarruflu ev kapısında zemin bordürünü, ısı yalıtımlı kapı eşiği oluşturur. Pahalı enerji kayıplarını önler, zemin bölgesinde şiddetli yağmura ve cereyana karşı güvenilir koruma sunar. Schüco, 20 mm'lik düşük montaj yüksekliği nedeniyle bariyersiz yaşam için de kullanılabilen farklı eşik seçenekleri sunar.

Pasif ev sertifikalı ısı yalıtımı: Schüco​ ADS​ 112​ IC​ (Insulation​ Cover / yalıtım katmanı)

Yeni Schüco ev kapınızın planlaması için, ısı yalıtımına yönelik birbirinden farklı taleplere uygun farklı profil serileri seçiminize sunulur. Örneğin ilk defa pasif ev enstitüsü sertifikalı bir ısı yalıtımına ulaşan ve özellikle yüksek enerji verimli lüks konut inşaatına uygun, en modern profil serisi Schüco ADS 112 CI.

SI sistemi (Super Insulation / süper yalıtım), 0,74 W(m²K)'lık mükemmel Ud değerleri ile yeni standartlar belirler. En iyi değerler, yüksek yalıtımlı profil sistemi ile kapalı ve yüksek yalıtımlı dolgu malzemesinin kombinasyonuyla elde edilmektedir. Ud değeri, kapı sisteminin tamamına ait ısı yalıtım özelliklerini tanımlar. Evin içinden dışarıya doğru ne kadar ısı kaybedildiğini ifade eder. Değer ne kadar küçük olursa, ısı yalıtımı o kadar iyi olur ve böylece ısınma maliyetlerinden de o kadar çok tasarruf sağlanır.

GÜVENLİK

SCHÜCO, TEHLİKELERİ KAPININ DIŞINDA BIRAKIR

Gündüz ve gece iyi bir koruma sağlar. Schüco ile güvenlik sadece bir his değil, aynı zamanda hakikattir. Görünmez, ama hissedilir yenilikçi teknoloji sayesinde. Otomatik kilitleme sistemleri ve denetim sistemleri sayesinde. Kısacası, tamamen kişisel güvenlik ihtiyaçlarınıza göre donatabileceğiniz ev kapıları sayesinde.

Schüco, ev kapınızı bireysel olarak kişisel güvenlik ihtiyacınıza göre uyarlayabileceğiniz son derece modern kilitleme sistemleri ve donanım seçenekleri sunar. Bir ev kapısının hırsızlık girişimlerine karşı ne kadar etkin olarak korunduğunu, Avrupa standartlarına göre belirlenen RC (WK) direnç sınıfından anlayabilirsiniz. Schüco size; RC3'e (WK 3) kadar olan direnç sınıfları için güvenlik bileşenleri sunar. Emniyet birimleri, ev kapıları için direnç sınıfı 2'yi tavsiye ediyorlar. Bununla ilgili Schüco Partner şirketinizden ayrıntılı bilgi edinin ve size uygun olan güvenlik paketinin oluşturulmasını sağlayın.


HIRSIZLIĞA DAYANIMLI KAPI KİLİTLERİ SAYESİNDE DAHA FAZLA KORUMA

Schüco güvenlik programı, 1'li, 3'lü ve 5'li kilitlemeye sahip kilitleri kapsar. Böylece, ev kapısının hırsızlık dayanımı derecesi, kişisel güvenlik ihtiyaçlarına göre seçilebilir. Bir kapının hırsızlık girişimlerine karşı ne kadar iyi korunduğu, önemli ölçüde kilitleme türüne ve kilitleme noktalarının sayısına bağlıdır.Döner kancalı kilit

İlave döner kancalar, 3'lü kilitleme olarak arttırılmış hırsızlık koruması sağlar. Ev kapısı, kapının tam ortasında kilitleme yapan tek bir ana sürgüye sahip basit bir kilidin aksine, ana sürgünün üstüne ve altına eklenen döner kancalı kilitlerle emniyete alınır.


KONFOR

SCHÜCO İLE TAM OTOMATİK

Anahtarı unutabilirsiniz, ancak kendi parmağınızı asla. Kapının parmak izi ile açılması, yaşam konforunu arttırmaya yönelik çok sayıdaki seçenekten sadece biridir. Schüco, elektrikli kapı açıcılarından ve otomatik kapatma sistemlerinden uzaktan kumandalı kullanımlara kadar, her eve entegre edilebilen. ve böylece evin değerini arttıran sistem çözümleri sunar.​

OTOMASYON SAYESİNDE KONFOR

Otomatik olarak kontrol edilen bina kabuğu, büyük geleceği olan bir görevdir. Gölgelendirme ve güvenlik gibi çok sayıdaki fonksiyon, enerji tüketimini optimize etmek için birbirine uyarlanmalıdır. Bunu, pencerelere, kapılara, sürme sistemlere ve güneş kırıcılara yönelik doğal havalandırma döngüsünü kontrol eden otomatik açma ve kapatma sistemleri ve ayrıca ideal durumda iç aydınlatma, kalorifer ve klima kumandasıyla bağlantılı olan güneşe ve gün ışığına bağlı gölgelerndirme sistemleri. Kapazlama veya entegre kapı açma motorları bariyersizlik sunar. Ayrıca, kapı eşiğinin iptal edilmesi, örneğin otomatik bir zemin contasının kullanılmasıyla zemin alt bitiş noktasının bireysel olarak tasarlanmasını sağlar.

  

MÜKEMMEL BİR KARŞILAMA İÇİN SCHÜCO KAPI KONTROL SİSTEMİ DCS

Bilmekte fayda var: Yeni ev kapısı, konfor bakımından da bireysel isteklere ve ihtiyaçlara göre donatılabilir. Bunun için Schüco, yaşam kalitesini ve gayrimenkulün değerini arttırmaya yönelik, örneğin Schüco Kapı Kontrol Sistemi (DCS) gibi birçok akıllı sistem çözümü sunar. DCS, yüksek işlevsellik ve zamandan bağımsız tasarıma sahip bireysel seçilebilir modüller sayesinde tarzı, konfor ve güvenlik ile birleştirir. Kapı yönetim sistemi, evinizin güvenliğini sağlamak için parmak izi veya kod klavyesi ile etkili giriş kontrolünden video kamera sistemi, interkom ve zil düğmesi ile kapsamlı bir kapı iletişimine kadar çeşitli uygulama seçenekleri sunar. Ayrıca, bir LED spot lamba, arkadan aydınlatmalı ev numarası ve yaklaşma sensörü ile giriş bölgesine fonksiyonel ve tasarımsal açıdan değer kazandırılabilir.

DCS modüllerin kapı profillerine hemyüz montajı ve siyah camdan oluşan kaliteli yüzeyi, sisteme asil ve değerli bir karakter katar. Modüllerin tek tip, zamandan bağımsız tasarımı ve değişken sıralaması büyük tasarım özgürlüğü sunar. Diğer bir bireyselleştirme, talep üzerine tüm RAL renklerinde temin edilebilen dekor üniteleri ile mümkündür.

Schüco Kapı Kontrol Sistemi, mükemmel ürün tasarımı için 2012 yılında if product design award ve reddot award ödüllerini kazandı.


TASARIM

  Daha eve girmeden görünür bireysellik. Schüco, ev kapısının şeklini, rengini ve donanımnı kişisel isteklerinize göre kombine etmenizi sağlar. . Çok sayıdaki tasarım seçeneklerimiz, evinizin en önemli bölümünü şık ve zamana uygun şekilde tasarlamanızı mümkün kılar. Böylece her binaya benzersiz bir tarz kazandırılır: Kendi tarzınız.

ŞEKİLLER VE RENKLERİN KİŞİSEL OLARAK TASARLANMASI

Görsel olarak mükemmel bir kapı tasarımı; kapı çerçevesi, kanat çerçevesi ve kapı panelinin birbirine uyarlanmış kombinasyonundan oluşur. Bu sırada, hareketli kapı kanadına monte edilmiş kapı paneli, çok sayıda şekil ve renk sayesinde istediğiniz kapıya benzersiz bir tasarım katabileceğiniz, tarz oluşturan en önemli tasarım öğesidir. Schüco partneriniz, size birbirinden farklı kapı panelinden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Vurgularınızı nasıl yapmak isterseniz isteyin, Schüco bunun için neredeyse sınırsız bir renk seçimi sunar: Eloksallı yüzeyler, RAL ve metalik kaplamalar ve kumlanmayla oluşturulmuş yapısal efektler. Kapı çerçevesini ve kapı panelini içten ve dışatan farklı renklerle tasarlama imkanı, daha fazla tasarım seçeneği sağlar.

TASARIM ÖĞESİ OLARAK PROFİL KONTURLARI

Belirgin şekilde pahlanmış profil konturlu Residential Line (RL) ve zarif şekilde yuvarlatılmış profil konturlu Soft Line (SL) profil seçenekleri, özellikle eski yapıların, tarzına uygun yenilenmesi için özel tasarımsal imkanlar sunar. Kapı panelinden oluşan geniş seçim yelpazesi ile kombinasyon halinde, evin dış görünümü için kapsamlı tasarım özgürlüğü sunulur. Farklı tasarlanmış cam çıtaları, ev kapısının iç görünümü için ilave görsel seçenekler sağlar.

VURGULAR OLUŞTURMAK: GERME VE KAPAZLAMA PANEL

Yeni ev kapısının planlamasında yaratıcılığınıza hemen hemen hiç sınır koyulmamıştır: Çeşitlilik açısından zengin kapı paneli yelpazemiz içerisinden sizin için en mükemmel çözümü seçin. İsteğe bağlı olarak üç tasarım türü kullanıma sunulmaktadır: Germe paneller, tek veya çift taraflı kanat üzerini örten kapı panelleri. Bunlar kapazlama panel olarak da adlandırılmaktadır. Kanat üzerini örten panel türünün avantajı: Kapı kanadının sürekli geniş yüzeyli kapı görünümü, ev kapısının daha geniş ve zarif görünmesini sağlar. Bu, özellikle dar ev kapılarının yenilenmesinde önemli bir tasarım öğesidir. Çift taraflı bir kapazlama panel seçildiğinde sadece kapının dış görünşü genişletilmez, aynı zamanda tam yüzeyli iç görüş de geniş bir görünüm sağlar.

KAPI KOLLARI: İÇ VE DIŞ TASARIM NESNELERİ

Uygun kapı kolu ve ilgili rozet ile ev kapısının tasarım çizgisi hem içten hem de dıştan vurgulanabilir veya bağımsız bir tasarım vurgusu oluşturulur. Kapının dış tarafı için kulp, itme kolu ve panik bar kolundan oluşan geniş bir yelpaze sunulmaktadır. İster oval ister yuvarlak boru şeklinde, isterse paslanmaz çelik, PVC-u veya döküm olsun, tüm kollar göz alıcı tasarımı, mükemmel işçiliği ve uzun ömrü ile etkileyicidir. İç taraftaki kapı kolu, dış kolun karşı parçasıdır. Schüco burada da, kapı iç tarafının görüntüsünü mükemmel bir şekilde tamamlayabileceğiniz şekil, boyut ve renk bakımından kapsamlı bir yelpaze sunar.

KAPI MENTEŞELERİ: KAPI İLE ÇERÇEVE ARASINDAKİ GÜVENLİ BAĞLANTI

Kapı menteşeleri, kapı kanadının tüm ağırlığını taşımalıdır, sürekli ve güvenli işlev görmelidir ve bunun yanı sıra iyi görünmelidir. Schüco kapı menteşeleri, bu kriterleri üstün bir şekilde karşılamaktadır. Ev kapısı planlanırken üç çeşit arasından seçim yapılabilir: Mekanizma parçaları gizli olan kusursuz bir kapı görünümü için gizlenmiş kapı menteşeleri ilk seçimdir. Zarif hatlı silindir kapı menteşesi; ince görünümü ile kapı profilinin hatlarını mükemmel bir şekilde harmanlıyor. Kapazlama menteşeler klasik bir seçenek olup, şık tasarım detayıyla dikkat çekiyor. Uzun süreli testlerde, bütün menteşelerin en iyi kaliteye sahip olduğu ve sağlamlığı kanıtlanmış.